top of page

Svadba Janky a Igora našimi očami


Niektoré veci sa nám v živote majú udiať ideálne len raz, napríklad taká svadba. Je to len jeden deň, ale výnimočný tým, ako veľa času a energie pre tento jeden deň obetujeme a ako dlho ho plánujeme. Úžasné je, ako veľa dôležitých ľudí v našom živote odloží všetky svoje záujmy, koníčky a povinnosti a venuje ho nám na mieste, ktoré sme tak starostlivo vyberali.

Takto sa začal náš minuloročný, posledný svadobný príbeh:

Janka a Igor sú dvaja ľudia, ktorí spolu žijú 11 rokov a majú krásnu, 6 ročnú dcéru. Povedali si, že by sa mohli vziať. V júli 2022, uprostred rozbehnutej svadobnej sezóny, to povedali aj nám.

Janka nás oslovila preto, že dlhé roky bola dizajnérkou mnohých eventov. Poznala našu prácu a boli sme jej jasnou voľbou. Na stretnutí s nami zistila, že by sme jej mohli pomôcť aj s organizovaním celej svadby. Mala jeden sen, byť nevestou v čarovnom lese plnom víl. A tento jej sen sa nám podarilo splniť. Pracujú v oblasti, ktorej rozumejú, pracovný čas využívajú naplno a efektívne. V bežnom živote využívame rôznych profesionálov. So zdravotnými ťažkosťami ideme za lekárom, navštevujeme kaderníka, máme trénera. Nezaťažujeme sa témami, ktorým nerozumieme, sme ochotní zaplatiť za služby, ktoré šetria náš čas. Naša práca je presne o tom istom. Wedding planner je profesionál, ktorý zažil množstvo svadieb, pozná svadobné lokality, dodávateľov, vie vám poradiť, usmerniť vás, zreálniť vaše očakávania a je schopný dokonale naplniť vaše predstavy o vašom veľkom dni. Je to schopný manažér, ktorý predvída a nenechá sa len tak niečím zaskočiť. Má premyslený každý krok ale zároveň má vždy plán "B". Neujde mu žiaden detail.


Prípravy na svadbu trvajú v priemere 6 - 9 mesiacov. Svadbe Janky a Igora sme sa však venovali iba 2 a pol mesiaca. A čo sa teda pred svadbou dialo? 1) Najprv sme s Jankou a Igorom vyskladali tím svadobných profesionálov. Najdôležitejších ľudí ktorý sa starajú o zábavu, dobré jedlo, a vaše spomienky v podobe fotiek a videí. Našou úlohou bolo vybrať tých správnych, overiť ich dostupnosť, úlohou Janky a Igora bolo len vybrať si.

2) V druhom kroku sme začali premýšľať nad tým, ako má svadba vyzerať, aký zážitok pripravíme pre hostí. Začali sme tak tvoriť programovú časť.

3) Pravidelne sme sa vracali k téme svadobný rozpočet. Ten sme na začiatku zadefinovali a počas plánovania sme sa k tej téme opätovne vracali.

4) Jankina predstava bola mať svadbu a večerný obrad ako v lese, v ktorom žijú víly. To bola nádherná kombinácia, úloha a úžasná výzva. Ďalším krokom v plánovaní bolo vytvoriť harmonogram svadobného dňa, aby sme mali istotu, že všetko do seba krásne zapadá.

5) Počas plánovania svadby riešime v prehľadnom systéme aj zoznam hostí. Pred svadbou zdieľame tieto informácie aj s cateringom, svadobnou lokalitou a ostatnými dodávateľmi ak sa ich akýmkoľvek spôsobom týkajú.

6) Je však ešte niečo, čím bola svadba Janky a Igora iná. Systém v ktorom tvoríme návrhy a celkový koncept svadby zostal prázdny. Bol však na to nádherný dôvod. Janka chcela byť prekvapená. Strávili sme približne 120 hodín prípravami, telefonátmi, e-mailami. Svadba bola pripravená. Každý dodávateľ vedel, kde má kedy byť a čo robiť, nevesta vedela, že všetko máme pod kontrolou.

Čo teda robíme v deň svadby? Vtedy sa stávame koordinátorkami svadobného dňa. Na svadobnú lokalitu prichádzame prvé aj s celým tímom z agentúry. Kým dievčatá z agentúry začnú od prvej chvíle tvoriť atmosféru nám začína ten pravý svadobný kolotoč. Od rána prichádzajú koláče, torta, slané pečivo, víno, catering. Všetko treba skontrolovať, prevziať, každého dodávateľa správne navigovať. Skontrolovať svadobný apartmán, odprevadiť tam vizážistku a čakať na nevestu.Janka prešla okolo svadobnej miestnosti s klobúkom na očiach a sklonenou hlavou, aby zostala naozajstným prekvapením. Po príchode hostí sa snažíme byť neviditeľnými a zároveň tými, o ktorých všetci vedia, že im určite pomôžeme. Dosky s harmonogramom a vysielačky nás tak trošku prezrádzajú. Odpovedáme na rôzne otázky, informujeme o tom, čo sa bude diať, presúvame hostí, usádzame ich. V prípade Janky a Igora sa hostia zvítali, potom ich čakala slávnostná večera a až po nej samotný svadobný obrad. A ten bol opäť iný, ako všetky predošlé. Našu nevestu Janku k Igorovi odprevádzali víly a svoje „áno“ si povedali pred nádhernými osvetlenými krídlami.

Vidíme hostí vchádzať do sály s očakávaniami a nadšením. Vidíme ženícha nervózne behať medzi hosťami a pozerať na hodinky. Vidíme, ako nevesta stojí so slzami v očiach, 10ty krát sa pýta, na ktorú stranu sa má k ženíchovi postaviť, čaká na moment a signál, že môže vykročiť.

V momente keď stoja vedľa seba vieme, že sme boli súčasťou tvorenia tejto nádhernej chvíle. Počujeme to „áno“ a je pre nás vždy silné a spojené s príbehom tých dvoch ľudí, s hodinami našej práce. Vždy je to nezabudnuteľné.

Byť wedding plannerkou je manažérska práca. Organizujeme síce len 1 deň, ale častokrát aj rok dopredu. Tento deň bude pre vás dlho tým najdôležitejším, emočne najsilnejším a to, čo spolu pripravíme bude zážitkom pre tých najdôležitejších ľudí vo vašich životoch.


A ako sa to všetko môže skončiť? Ako u Janky a Igora, nechceli po svadbe zaspať, lebo nechceli, aby bol už ďalší deň. Janka nám po svadbe zavolala, že poďme na kávu, už mi chýbate.

Môžete zažiť vlastnú svadbu, byť súčasťou mnohých ďalších. Ak túto prácu milujete a robíte ju naozaj srdcom, nezostane len prácou. A nevesta a ženích nezostanú len klientami. A že to bolo naozaj silné potvrdili aj zimomriavky nás všetkých na spoločnej večeri tri týždne po svadbe. Ich sen podarilo splniť. Janka a Igor, bolo nám cťou!


Comments


Súvisiace príspevky
Najnovšie príspevky
Vyhľadávanie
Sledujte nás
  • Facebook Classic
  • Pinterest App Icon
bottom of page