top of page

Naša najväčšia výzva v roku 2023

Pamätám si na naše prvé stretnutie. Pamätám si na náš pocit po ňom, že túto svadbu chceme plánovať... takto to začalo... :)


(foto: Kamil & Simona, miesto: hrad Červený kameň, planning a svadobný dizajn: Ambientes, svetelný dizajn a ozvučenie: Fashion Sound)


Tak milý a krásny pár. Dvaja tanečníci. Druhí najlepší na svete. Obaja krásne zamilovaní, energickí, vášniví, absolútni profesionáli, precízni, nároční sami na seba, odhodlaní robiť všetko na 1000%, dokonale zladení a zorganizovaní, s presnou predstavou ako má ich deň vyzerať. 


Tak ako oni dvaja vedeli, že chcú na plánovanie svadby našu pomoc, my dve sme vedeli, že chceme splniť ich sny. Nevedeli sme kde, ani kedy. Ale vzájomné „áno“ sme si dokázali povedať veľmi rýchlo. 

Pretože sme vedeli že sme PERFECT MATCH.

Nájsť lokalitu, ktorá by bola hodná tak nádhernej svadby a ktorá by spĺňala požiadavky Laury a Massima na 100% sa zdalo nemožné. Do úvahy pripadali mnohé krásne miesta na Slovensku ale aj v Taliansku.


Našou víťaznou lokalitou bol hrad. Červený kameň. Pivnice, kde svadobná večera mala byť hlboko v podzemí. Kde nebola elektrina, voda, kuchyňa, ani výťah.. kde boli tehly, schody, (presnejšie veľmi veľa schodov) a dychberúca atmosféra, ktorej nikto z nás nedokázal odolať.

Toto bola naša lokalita a presne tu a s týmito kartami sme rozohrali tú NAJ minuloročnú svadbu.. NAJ v mnohých ohľadoch. 


Najväčšia výzva 


Urobiť rozhodnutie kde a kedy Laura a Massimo zažijú svoj najkrajší deň sa zdalo ťažké. Ale oveľa náročnejšie bolo nájsť takých dodávateľov a profesionálov, ktorí boli ochotní túto šialenú výzvu prijať a pustiť sa do toho s nami.

„Nie“ sme počuli na začiatku dosť často. Hlavne od tých, ktorý tento „čarovný“ priestor poznali. My sme sa však nevzdali.

A tí čo nás poznajú, boli ochotní nájsť spôsoby a riešenia, ako to spolu všetko zvládnuť.


(foto: Kamil & Simona)


Najdlhšia 


Táto svadba nemala len jeden deň, ale začínala piatkovým koktejlom v Bratislave a končila nedeľnou after party. Hostia v piatok zažili odobierku nevesty, výhľad z bratislavského hradu, najlepšiu zmrzlinu v Bratislave, cestu vláčikom a večeru pri Dunaji. V sobotu mali pripravený nezabudnuteľný program na Červenom kameni a v nedeľu si dopriali školu tanca a dozvuky v tanečnom štúdiu. 

(foto: Kamil & Simona)

Najnáročnejšia 


Svadba Laury a Massima bola najnáročnejšia z hľadiska logistiky, ako aj z hľadiska lokality, kde sa konala svadba.

Zabezpečovali sme presuny nevesty, ženícha a hostí ubytovaných v rôznych hoteloch. Spolu takmer 170 hostí z celého sveta. Pripravili sme dôkladný 3-dňový harmonogram a zabezpečili dopravu pre každú situáciu a typ počasia. Zosúladili sme vodičov autobusov, minibusov, vláčika, osobného šoféra aj šoféra veteránu, keďže aj v samotný deň svadby prípravy nevesty a ženícha boli na dvoch rôznych miestach, od hradu vzdialených 20 a 40km.  

Druhou výzvou bola logistika pre dodávateľov. Potrebovali sme pripraviť jasné inštrukcie, mapy, harmonogram. Dokonale naplánovať logistiku, príchody dodávateľov aj cesty, ktorými mohli svoje potrebné vybavenie prenášať, aby si navzájom nezavadzali a pracovali v krátkom čase, čo najefektívnejšie. Na túto svadbu sme tiež využívali služby sťahovacej firmy, ktorá preniesla niekoľko ton inventáru. 

História pivničných priestorov hradu Červený kameň siaha do 16. storočia. Nie je v nich voda, elektrika, signál, ani výťah. To všetko bolo potrebné riešiť externe.

Zabezpečili sme vysielačky, aby sme sa vedeli v priestoroch pivníc medzi sebou dorozumievať aj bez signálu. Aj napriek tomu, že sa svadobná sála nachádzala cca 15 metrov pod úrovňou nádvoria, zabezpečili sme wifi pripojenie.

Externý generátor zásoboval elektrinou catering, zvukovú a svetelnu techniku.

(foto: Kamil & Simona)


Najväčší počet dodávateľov


26 dodávateľov je len číslo, koľko firiem sa na svadbe podieľalo. Osôb to bolo viac ako 150. Na svadbe Laury a Massima sme potrebovali celé tímy profesionálov. O jej dokonalú vizáž sa postaral Boris Bordács a krásne spomienky počas všetkých dní zachytávala dvojica fotografov, Simona a Kamil z Českej republiky. Za kamerami stál tím z Rec studia, o plynulé moderovanie v taliančine a skvelú večernú párty sa postaral DJ Karol. Hudobnú časť svadby zastrešili spolu s ním aj Kubánska kapela Presion Cubana z Viedne, Anabela Mollová s kapelou sa predviedli v rôznych zoskupeniach počal welcome drinku, cocktail hour a hrali aj počas večere. Dojemné čepčenie prebehlo pod taktovkou Lacka Cmoreja a folklórneho súboru Ľudová hudba Andreja Záhorca. Aj toto všetko dokázali Laura a Massimo napriek svojmu pracovnému nasadeniu s nami vyladiť do najmenšieho detailu. 

(foto: Kamil & Simona, speváčka: Anabela Mollová s kapelou, čepčenie: Ľudová hudba Andreja Záhorca)


Najoriginálnejšia 


Táto svadba bola výzvou aj pre catering a cukrárku. Slovensko – Talianska svadba pre hostí z celého sveta znamenala extrémnu náročnosť a ladenie svadobného menu. Ochutnávky, alternatívy, kombinácia zvykov z Talianska a Slovenska a ochota manažéra cateringovej spoločnosti Sharkam B&B Catering vytvorili nezabudnuteľný gurmánsky zážitok pre všetkých hostí.  

Svadobná torta od Eriky Tahotnej z Art bakin´ potrebovala 2 hodiny úprav v chladiarenskom aute priamo na mieste svadby. Mala 35 kíl a s jej prenesením sa popasovali 4 statní chlapi. Jej detailný dizajn sme tvorili 6 hodín, dokonca uprostred noci. A reálne prevedenie cukrárky bolo dokonalé. 

Aj v týchto prípadoch sa ukázalo, že výberom správneho dodávateľa dokážeme spĺňať tie najnáročnejšie zadania. 

(foto: Kamil & Simona, svadobná torta: Art bakin, catering: Sharkam B&B)


Najodvážnejšia a fyzicky najnáročnejšia 


Vkus Laury a Massima bol od prvej chvíle zárukou osobitosti a štýlu. Ich jedinečné požiadavky a predstavy, ich odvaha, extravagancia, aj ich nadšenie prezrádzali, že toto bude iná svadba.

Spojenie Andreinho daru naladiť sa na klientov a ich predstavy, v kombinácií s dodávateľmi, ktorí jej predstavy dokážu pochopiť, zvýrazniť a podčiarknuť napríklad svetelným dizajnom, to všetko je zárukou nadštandardného výsledku.

 V spoločnosti Fashion Sound sme našli partnerov, ktorí zastrešili všetko potrebné technické vybavenie pre tak náročnú lokalitu, ako aj program a postarali sa tiež o dokonalé svetelné efekty, ktoré prácu nášho dekoratérskeho tímu dokonale podčiarkli.


4 dni práce, spolu 35 párov rúk, 10 krát vyložená a naložená dodávka, 8 ton inventáru. To sú čísla len za tím dekoratérov a floristov a ich fyzickú prácu.  

(foto: Kamil & Simona, svadobný dizajn: Ambientes)


Najemotívnejšia svadba a hostia tancujúci už počas večere :)


O tomto všetkom bez potrebných slov vravia fotky a spomienky mnohých z nás. Spojenie talianskeho temperamentu a vášne najlepších tanečníkov z celého sveta boli zážitkom na celý život. Plný parket očakával každý, ale že bude problém pre čašníkov raziť si cestu medzi zabávajúcim sa davom už počas predjedla, to prekvapilo.

Je jedno ako krátko ste Lauru a Massima poznali, je jedno či ste mali zodpovednosť alebo ste prišli odpracovať pár hodín. Každý, kto mal možnosť nazrieť do sály pocítil jedinečnosť a vďačnosť týchto dvoch ľudí a ich nespútanú energiu a vášeň. 

(foto: Kamil & Simona)

Najsilnejšie momenty pre nás


Prvým silným momentom bolo, keď sme Lauru a Massima vzali pozrieť do svadobnej sály. Keď obaja plakali a my s nimi tiež. Keď sa ich sny stali skutočnosťou, a naša najväčšia výzva bola zvládnutá. Keď kilometre v nohách a presilené ruky prestali bolieť, keď boli všetci hostia na mieste, spokojní a plní očakávaní. Všetci profesionáli boli pripravení, každý vede,l čo bude nasledovať. 

Druhý takýto moment prišiel, keď sme si uvedomili, čo sme dokázali a kto všetko stál pri nás. Nikto z našich partnerov  nepozeral len sám na seba a na svoju prácu. Všetci sme si boli vedomí, že len spolu dokážeme dosiahnuť spokojnosť našich klientov. 

Na druhý deň, bez spánku, keď bolo po všetkom sme sa stretali vyčerpaní, no napriek tomu sme sa usmievali.  

Táto svadba nebola len našou výzvou. Bola výzvou pre väčšinu dodávateľov. Bola potvrdením nášho partnerstva s nimi. Bola potvrdením profesionality tých, ktorých sme si vybrali. Bola dôkazom vzájomnej dôvery a odhodlania dokazovať spolu veľké veci. Bola školou pre každého jedného z nás.  

Keď od únavy ani nevládzete zaspať, ale viete, že by ste do toho šli znova, je to ten najkrajší pocit. 

(foto: Kamil & Simona)


Bola to pre nás česť Laura a Massimo, splniť váš sen!  

A bola pre nás česť pracovať po boku tých najlepších! 

Ďakujeme


 

Spoluúčinkujúci :)

Organizácia svadby a svadobný dizajn - Ambientes Weddings & Events

Svadobná lokalita - Hrad Červený kameň

Catering - Sharkam B&B Catering

Svetlá, zvuk a technika - Fashion Sound

Foto - Kamil & Simona

Kamera - Rec studio

Vizáž nevesty - Boris Bordács

Svadobná torta a koláče - Art bakin´

Hudobný program:

DJ Karol

Anabela Mollová s kapelou

Kubánska kapela Presion Cubana

Lacko Cmorej

Ľudová hudba Andreja Záhorca

Mobiliár - Klost, Ambientes rental

Sťahovacia firma - Sťahovanie Expres

Tanečný parket - Vecomont

Detský kútik - PS party

Animátorka - Viktória Vavreková

Program pre deti - Funny party

Fotokútik - Fun Face

Doprava pre svadobných hostí - Limoss

Svadobný veterán - Auto exclusive

Wifi zariadenie - Peter Bednár

Piatkový program:

Reštaurácia Primi Eurovea

Zmrzlináreň Artur Gelato

Vláčik Blaváčik

Commenti


Súvisiace príspevky
Najnovšie príspevky
Vyhľadávanie
Sledujte nás
  • Facebook Classic
  • Pinterest App Icon
bottom of page