top of page

Inšpirujte sa magickými dátumami, ktoré ponúka rok 2024
Svadobná sezóna roka 2023 je úspešne za nami a ďalšia už neúprosne klope na dvere. Zostavili sme pre vás prehľad tých najžiadanejších termínov svadobnej sezóny pre budúci rok, preto neváhajte a buďte medzi prvými, ktorí nás požiadajú o rezerváciu vysnívaného dátumu a my sa postaráme o všetko ostatné.  

Svadobný deň je jedným z najdôležitejších dní v živote. Voľba správneho dátumu je dôležitou súčasťou plánovania svadby. Vzhľadom na to, že piatok a sobota sú obvykle najobľúbenejšími dňami pre usporiadanie svadby, je dôležité zvážiť, ktorý termín je najvhodnejší práve pre vás. Veríme že vás inšpirujeme a možno zistíte, že bude ideálne spojiť svoj deň „D“ s nejakou príležitosťou alebo jednoducho zvolíte termín, ktorý je pre vás a vašu lásku výnimočný.  

 

Termín ovplyvňuje celý proces plánovania svadby, vrátane toho, či bude svadba letná, alebo zimná a v akom farebnom dizajne bude ladená. Existuje mnoho ďalších faktorov, ktoré môže dátum ovplyvniť, ako napríklad dostupnosť vášho vysnívaného miesta alebo fotografa či DJ-a. Nebojte sa, vtedy nastupujeme práve my, svadobná agentúra Ambientes a so všetkým vám radi pomôžeme. Vy sa tak budete môcť venovať len jeden druhému a všetky starosti a organizáciu svadby za vás prevezmeme. Slová ako svadba na kľúč, svadobná koordinácia či full wedding planning si jednoducho zamilujete. 


Dni s opakujúcimi sa číslami 


Na základe numerológie, opakujúce sa čísla (alebo anjelské čísla) prenášajú dôležitú správu z vesmíru. Dátum, ktorý obsahuje vzor alebo postupnosť číslic, sa považuje za priaznivý. 

Aj keď je v roku 2024 veľa dátumov, ktoré vykazujú postupnosť, niektoré z najvyhľadávanejších možností v budúcom roku budú 24.2.24 a 24.8.24, pretože každý z nich je v sobotu. Oba tieto dni zahŕňajú anjelské číslo 2424, ktoré symbolizuje rovnováhu, stabilitu, trpezlivosť, odhodlanie, silu a múdrosť. Sú to všetko dôležité vlastnosti vzťahu. 

 

Predĺžené víkendy a sviatky 


Okrem opakujúcich sa čísel budú pre páry, výhodnou voľbou aj predĺžené víkendy. Počas dní navyše si budete môcť zorganizovať predsvadobné alebo posvadobné párty, či brunch a stráviť s rodinou a priateľmi dlhší čas. Alebo sa jednoducho potešíte, že budete mať pár dní voľna navyše na oddych. Keďže o tieto termíny bude doslova súťažiť mnoho ďalších párov, určite si termín zaistite v dostatočnom predstihu. 

 

Astrologické dátumy 


Podľa astrologických predpovedí bude letný slnovrat 21. júna 2024. Jedná sa o najvýznamnejší deň pre manželské sľuby kvôli polohe hviezd, mesiaca, slnka a planét. Tento dátum symbolizuje dlhovekosť, romantiku, vytrvalosť, odhodlanie, plodnosť a požehnanie. 

Ďalšie dátumy inšpirované astrológiou, ktoré budú hitom v roku 2024, sú 10. marec a 6. jún. Obidva sa považujú za šťastné. Prvým z nich je zriedkavý jav, ktorý sa deje len raz ročne a druhý vám zaručí, že vaša svadba prebehne podľa plánu.  

 

JANUÁR 


Január je skvelý čas na oslavy nových začiatkov a obnovy, preto je Nový rok tak obľúbeným obdobím svadieb. Svadby so zimnou tematikou sa stávajú obrovským hitom. 

Kvetinári a floristi milujú tento mesiac aranžmány, ktoré zahŕňajú tulipány, amaryllis, biele gardénie, klasické červené alebo biele ruže. 

 

Sviatky: Deň vzniku Slovenskej republiky (pondelok 1. januára), Zjavenie Pána (Traja králi) (sobota 6. januára) 

Šťastné dni: utorok 2. januára, sobota 20. januára, štvrtok 25. januára, sobota 27. januára, nedeľa 28. januára 

Astronomické dni: pondelok 1. januára, štvrtok 11. januára, Streda 24. januára (24.1.24) 

Spln mesiaca: štvrtok 25. januára 

 

FEBRUÁR 

 

Po prechode do februára si stále môžete zachovať útulnú tému zimného dizajnu alebo použiť žiarivé farby zo sviatku všetkých zamilovaných ako je Valentín. Tento rok je tiež priestupný! Rozhodnite sa pre 29. február a váš svadobný deň bude neuveriteľne jedinečný, aký má len málokto. Alebo si vyberte opakujúce sa čísla ktoré padajú na sobotu 24. februára 2024. Podľa gréckej mytológie je spln vo februári jeden z najšťastnejších období v mesiaci na uzavretie manželstva. 

 

Zaujímavé dni: Valentín (streda 14. februára), Priestupný rok (štvrtok 29. februára) 

Šťastné dni: piatok 2. februára, piatok 9. februára, utorok 20. februára, štvrtok 22. februára, sobota 24. februára 

Astronomické dni: nedeľa 4. februára (2.4.24), sobota 24. februára (24.2.24)  

Spln mesiaca: sobota 24. februára 

 
 

MAREC 

 

Prijmite príchod jari veľkolepou kvetinovou výzdobou na vašom obrade a tiež svadobnej hostine. Marec a jar je vo všeobecnosti veľmi obľúbená kombinácia hlavne pre palety pastelových farieb ako žltá, červená, ružová, fialová a aké si len spomeniete. Neexistuje žiadne pravidlo.  

 

Zaujímavé dni a sviatky: Letný čas (nedeľa 10. marca), Prvý jarný deň (utorok 19. marca), Veľký piatok (piatok 29.marca) 

Šťastné dni: piatok 1. marca, Sobota 2. marca, piatok 15. marca, sobota 30. marca 

Astronomické dni:  nedeľa 3. marca (3.3.24), nedeľa 24. marca (24.3.24)  

Spln mesiaca: pondelok 25. marca 


APRÍL 


S predlžujúcimi sa dňami a teplejším počasím je mesiac apríl obzvlášť obľúbeným svadobnými obdobím. Okrem toho začína hlavná svadobná sezóna a zohnať termín od tohto obdobia môže byť už ťažšie. Tento mesiac má podobne ako február na výber niekoľko zaujímavých možností výberu dátumu svadby. Ako napríklad: utorok 2. apríla (2.4.24), sobota 20. apríla (20.4.24) a streda 24. apríla (24.4.24) kedy je deň pred tým spln mesiaca. 

 

Sviatky: Veľkonočný pondelok (pondelok 1.apríla) 

Šťastné dni: utorok 2. apríla, sobota 20. apríla, streda 24. apríla 

Astronomické dni: štvrtok 4. apríla (4.4.24), sobota 20. apríla (20.4.2024), streda 24. apríla (24.4.24),   

Spln mesiaca: utorok 23. apríla 

 

MÁJ 

 

S teplejším počasím prichádza ešte viac druhov kvetov na váš svadobný obrat a hostinu. Jasné a žiarivé farby jari sa dopĺňajú zelenou, červenou, ružovou, fialovou, modrou a žltou. Farbou tohto roka je magenta, ktorú v tomto období zastupuje mnoho druhov kvetov. Vyberme sa do bohémskej krásy s nádhernými snapdragons- papuľkami, romantiky s orgovánmi alebo tropickej s orchideami, veď v máji je na výber toľko možností. 

 

Sviatky: Sviatok práce (streda 1.mája), Deň víťazstva nad fašizmom (streda 8.mája) 

Šťastné dni: piatok 24. mája (24.5.24)  

Astronomické dni: nedeľa 5.mája (5.5.24), sobota 25. mája (25.5.24) 

Spln mesiaca: štvrtok 23. mája  

JÚN 

 

Jún je náš najobľúbenejší svadobný mesiac, leto je už na obzore, no ešte nie je príliš teplo. 

Je to mesiac kedy môžeme organizovať svadby pod holým nebom s bujnou zeleňou navôkol a krásnou jasnou modrou oblohou. Niet krajšej kombinácie, než tej, ktorú nám vyčaruje sama príroda. Okrem prírodnej krásy tohto mesiaca je jún mesiacom dúhových farieb, existuje mnoho spôsobov, ako začleniť tieto živé tóny do vášho úžasného dňa. 

 

Šťastné dni: sobota 1. júna, piatok 14. júna, streda 19. júna, nedeľa 30. júna 

Astronomické dni: štvrtok 6. júna (6.6.24), pondelok 24. júna (24.6.24), streda 26. júna (26.6.24) 

Spln mesiaca: piatok 21. júna 

 

JÚL 

 

Zakomponujte do svojho júlového svadobného dátumu všetku atmosféru leta so všetkým čo k tomu patrí. Od jahôd cez melóny až po zmrzlinu, aj vaša svadobná hostina musí byť  nezabudnuteľná. Navyše obľúbená levanduľa je už v plnom rozkvete a môže tak dodať vašej svadbe príjemnú vôňu a atmosféru prímorských destinácií. 

 

Sviatky/predĺžený víkend: Sviatok svätého Cyrila a Metoda ( piatok 5.júla), Medzinárodný deň bozkávania (sobota 6. júla) 

Šťastné dni: pondelok 1. júla, štvrtok 11. júna, nedeľa 21. júna, nedeľa 28. júna 

Astronomické dni: nedeľa 7. júla (7.7.24), streda 24. júla (24.7.24), sobota 27. júla (27.7.24) 

Spln mesiaca: nedeľa 21. júla 

 

AUGUST 

 

August je posledným oficiálnym letným mesiacom a s 13 hodinovými dňami sú oslavy vonku v auguste skoro nevyhnutnosťou. Je škoda premárniť túto príležitosť. 

 

Sviatok: Výročie Slovenského národného povstania (štvrtok 29.augusta) 

Šťastné dni: štvrtok 1. augusta, piatok 2. augusta, 

Astronomické dni: štvrtok 8. augusta (8.8.24), sobota 24. augusta (24.8.24), streda 28. augusta (28.8.24)- na druhý deň je sviatok J 

Spln mesiaca: pondelok 19. augusta 

 SEPTEMBER 

 

Ak sú pre vás letné mesiace príliš horúce, no máte radi dlhé večery v príjemných teplotách je tento mesiac ako ušitý práve pre vás. Neskoré leto a skorá jeseň hýri zelenými, žltými a  oranžovými farebnými paletami. Koniec leta je obzvlášť obľúbený čas na zakomponovanie slnečníc do svadobnej výzdoby a kvetinových aranžmánov.  

 

Sviatky: Deň Ústavy Slovenskej republiky ( nedeľa 1. september), Sedembolestná Panna Mária ( nedeľa 15. september) 

Šťastné dni: nedeľa 1. septembra, štvrtok 19. septembra, piatok 27. septembra 

Astronomické dni: pondelok 9. septembra (9.9.24), utorok 24. septembra (24.9.24), nedeľa 29. septembra (29.9.24) 

Spln mesiaca: utorok 17. septembra (super spln) 

  


OKTÓBER 

 

Podobne ako v septembri, farebné palety tento mesiac obsahujú žlté a oranžové odtiene, ale často do schémy zapadajú aj tóny oranžovej, červenej, hnedej a bordovej. 

Október je z pochopiteľných dôvodov obľúbenou voľbou, môžete svoju svadbu ozvláštniť tematikou a pridať doplnky, ako sú stroje na hmlu, tmavé zamatové a čipkované obrusy, oblečenie a rôzne doplnky. 

 

Šťastné dni: streda 2. októbra, sobota 12. októbra, sobota 26. októbra 

Astronomické dni: štvrtok 10. októbra ( 10.10.24), štvrtok 24. októbra (24.10.24) 

Spln mesiaca: štvrtok 17. októbra (super spln) 

 

 

NOVEMBER 

 

Oslavy jesene pokračujú až do novembra a chlad vo vzduchu pripravuje pôdu pre útulné doplnky každej svadby. Pridajte nápoje s horúcim jablkovým muštom alebo zakomponujte do svojho dizajnu kockované prehozy, deky či obrusy na hostine či obrade. 

 

Sviatky/ predĺžený víkend: Sviatok všetkých svätých (piatok 1. novembra), Deň boja za slobodu a demokraciu ( nedeľa 17. september) 

Šťastné dni: pondelok 11. novembra ( 11.11.24), nedeľa 24. novembra (24.11.24) 

Spln mesiaca: piatok 15. novembra 

 

DECEMBER 

 

December je tým pravým časom na zdieľanie vašej lásky s priateľmi, rodinou a tými najbližšími. Udržte sviatočnú atmosféru aj na svojej vlastnej svadbe pridaním sviatočnej výzdoby inšpirovanej zimou, snehom a vianočnými dekoráciami. 

Mesiac december tiež poskytuje dokonalú príležitosť pre žiarivé šperky a ligotavý dizajn vašej svadby v klasických farebných kombináciách ako šampanské, čierna, biela, strieborná a zlatá. 

 

Sviatky: Štedrý deň (utorok 24. december), Prvý sviatok vianočný (streda 25. december), Druhý sviatok vianočný (štvrtok 26. december) 

Šťastné dni: nedeľa 1. decembra, pondelok 9. decembra, utorok 17. decembra 

Astronomické dni: štvrtok 12. decembra (12.12.24) 

Spln mesiaca: nedeľa 15. decembra 

 

 

Či už hľadáte dátum podľa astrológie, sviatkov, víkendov, alebo ročného obdobia, pamätajte si, že výber dátumu svadby je vaše osobné rozhodnutie a malo by sa opierať o vaše preferencie. Ktorýkoľvek termín si vyberiete, s agentúrou Ambientes bude váš deň „D“ absolútne jedinečný a výnimočný.  

S našou wedding plannerkou Luckou môžete začať plánovať svoju vysnívanú svadbu s ľahkosťou, istotou, dôverou a s vedomím, že ste si vybrali ten najlepší dátum pre váš výnimočný deň s tým najlepším partnerom. Lucka je tu, aby vás previedla celým procesom a zabezpečila, že váš svadobný deň bude presne taký, o akom ste kedy snívali. 

Odporúčame začať s plánovaním svadby čo najskôr, aby bolo možné zaistiť všetky potrebné detaily a získať termín, ktorý vám najviac vyhovuje.  

Kontaktujte našu agentúru ešte dnes a dovoľte nám pomôcť vám premeniť vaše sny na skutočnosť!  

 

Veríme, že váš svadobný deň bude plný šťastia, lásky a nezabudnuteľných okamihov. 

Tím Ambientes Comments


Súvisiace príspevky
Najnovšie príspevky
Vyhľadávanie
Sledujte nás
  • Facebook Classic
  • Pinterest App Icon
bottom of page