top of page

1. ročník Ambientes Masterclass (17.-18.5.2022)

„PROFESIONÁLI SI POMÁHAJÚ, AMATÉRI SI KONKURUJÚ...“


Veľa svadieb a eventov ubehlo od mája 2022. Napriek tomu pri pohľade späť vnímame jednu udalosť oveľa intenzívnejšie ako tie ostatné.

Vyniká svojou výnimočnosťou, jedinečnosťou, náročnosťou. Vyniká tým, ako bola iná a tým, ako veľa napriek svojej osobitosti dokázala prepojiť.

V máji 2022 sme organizovali 1. ročník Materclassu pre svadobné agentúry a prvú Gala večeru pre svadobných profesionálov. Dve rôzne udalosti, ktoré do seba krásne zapadli.


Čo všetko Vám môže účasť na takomto workshope priniesť? O čo všetko sa po ňom stávate bohatšími? Kam môžete patriť len vďaka tomu že opustíte svoju komfortnú zónu a investujete do vzdelania? A prečo chcieť byť súčasťou komunity, spoznávať „konkurenciu“, zoznamovať sa a zdieľať svoje skúsenosti?

Ak vás zaujímajú odpovede, nech sa páči, pozrite si video, alebo čítate ďalej...

Nebol to cieľ, ale začiatok cesty...


... cesty k vytváraniu komunity. Cesty k tomu, aby sme spoluprácu povýšili nad konkurenciu a rivalitu. Aby sme umožnili prepojiť rôzne oblasti svadobného biznisu. Aby sme naštartovali nové spolupráce. Našli partnerov.

Dnes, po 2 sezónach vieme, že to nebol len pokus, nebolo to len jeden krát a dosť.


Naše pravidelné stretnutia s účastníkmi 1. ročníka Ambientes Masterclassu, náš vzájomný kontakt, zdieľanie aj tých nepracovných tém, to všetko je dôkazom, že práve práca nám do života priniesla aj nových priateľov.

Prvý ročník hodnotíme ako veľmi úspešný, myšlienka vytvárať komunitu, partnerstvá, chuť pomáhať si, utkvela v mnohých z nás a pretrváva dodnes.
 

Nápad, 2 roky snov, 2 mesiace príprav, 2 dokonalé dni


Vráťme sa k tomu, ako vznikal 1. ročník Ambientes Masterclassu, praktického workshopu pre floristov a dekoratérov.

Pre účastníkov sme pripravili 2 dňový program plný informácií, praktických zručností, techník, náročných výziev ale aj podnetných rozhovorov.

Nápad vznikol na základe Andreinej osobnej skúsenosti. Práve zahraničné workshopy sa stali míľnikom v jej kariére. Získala na nich nie len zručnosti, cenné rady, ale aj nové kontakty. Také, ktoré otvorili ďalšie dvere, ukázali nové možnosti.

Andrea agentúru Ambientes vlastní a vedie štrnásty rok. Zúčastňuje sa na workshopoch po celom svete, inšpiruje sa, sleduje najnovšie trendy, zdokonaľuje svoje zručnosti, a svadobnému dizajnu na Slovensku dáva úplne nové rozmery.

Andrei však nestačí vlastný pocit úspechu. Nechce posúvať len vlastné hranice. Chce inšpirovať, motivovať, otvárať nové možnosti tým, ktorý sa chcú učiť. Chce prepájať, podporovať.

Najväčšou investíciou je podľa nej investícia do seba, svojho vzdelania a do vzťahov.

Jej mottom je „Cooperation over competition“ .

A toto moto je Andreinou odpoveďou, motiváciou, cieľom a najväčším želaním.
 

Program


Čo všetko teda účastníci mohli zažiť? V úvode sme spomínali 2 rôzne udalosti, ktoré sa tak krásne podarilo prepojiť. Hlavnou myšlienkou totiž nebolo len učiť sa, ale dopriať si možnosť si všetku tú pripravenú nádheru aj užiť. Preto pokračovaním tvorivého dňa bola Gala večera pre svadobných profesionálov, ktorá otvorila možnosti nových spoluprác, partnerstiev a priateľstiev.

Ale poďme po poriadku.

Prvý deň Masterclassu bol po úvodnom zoznámení venovaný prípravam priestoru na Gala večeru pre pozvaných svadobných profesionálov. Účastníkov Masterclassu čakal moderný koncept pozostávajúci z viacerých priestorových elementov. Zoznámili sa s rôznymi technikami aranžovania, využívania materiálov, technických postupov stropných, ale aj priestorových kvetinových inštalácií. Pracovalo sa s približne 4 000 stonkami živých kvetov, kochlíkových kvetov, zelene, ako aj umelých kvetov. Súčasťou konceptu bol aj 4,5m vysoký strom, ktorý tvoril jeho nosnú časť. Celkom sa v tento deň na prácach podieľalo 30 ľudí.

Výsledkom bola zakvetená Zlatá sála zámku Šimák v Pezinku, ktorú si účastníci užili aj ako pozvaní hostia počas Gala večere.

Druhý deň sme opäť riešili 3 rôzne praktické ukážky – dekorovali sme fontánu na nádvorí zámku, pracovali s technikami ako upevniť dekorácie vo vode. Neskôr sme viedli príjemnú debatu na rôzne biznisové otázky a pritom sa učili novým technikám viazania svadobných kytíc.
Treťou témou bolo dekorovanie svadobného obradu na terase zámku. Išlo o kvetinovú inštaláciu so zapojením rôznych techník upevňovania.

Počas druhého dňa sme využili takto pripravené miesta na zámku na fotenie editoriálu.

 

Očakávanie verzus realita


Prvý ročník Ambientes Masterclassu ubehol ako voda. Už počas príchodu do samotného priestoru bolo jasné, že to bude veľké 😊

Množstvo a farebnosť kvetov vyrážali dych a v kombinácii so Zlatou sálou podčiarkovali jedinečnosť týchto dní.

Napriek únave, vyčerpania po pretancovanej noci bol druhý deň sprevádzaný ešte väčším nadšením účastníkov. Prezrádzalo to ich absolútnu spokojnosť, čo potvrdili slovami aj spätnou väzbou, keď v nich emócie a radosť ešte niekoľko dní doznievali.

 

Tí, ktorí poznajú Andreu vedeli, že tieto dni budú nabité informáciami. Aj boli, boli náročné, výživné, plné cenných praktických rád.

Realita však očakávania predčila... aj tie naše vlastné. A to nie len vo vzťahu k účastníkom. Keď sa totiž púšťate do veľkých výziev, keď zo seba niečo chcete dať a ste ochotný sa podeliť o vlastné know-how, zvykne sa to vrátiť. A nemôžete byť na to sami.

Práve tu sa ukázala podpora profesionálov v svadobnom biznise. Ich ochota pomôcť nám. Ich záujem byť tohto súčasťou. Dôvera v nás, v to, že to bude mať zmysel. S niektorými to bola prvá spolupráca a bola takým zážitkom že puto a priateľstvo nielen pretrváva ale silnie.

Toto je najväčší zmysel a najkrajšia odpoveď na naše najnáročnejšie, najkrajšie a najsilnejšie dni v roku 2022.

Toto poznanie a tento pocit, boli jasnou odpoveďou na otázku, či si to ešte zopakujeme.. 😊

Tešíme sa na 2. ročník Ambientes Masterclassu, už čoskoro..
Ďakujeme všetkým účastníkom, partnerom aj celému nášmu tímu! :)


Partnermi 1. ročníka Ambientes Masterclassu boli:


Lokalita - Zámok Šimák Pezinok

Kvety - Flowervision Wien

Fotografky - Gabriela Jarkovská a Sabína Povolná

Kameraman - The Stories From Elis

DJ - Wedding King

Moderátor - Roman Krištofík

Torta a zákusky - Zákusok Kúsok Dobra

Karamelové Jabĺčka - La Caramela

Mobiliár - Klost


editoriál:


Mix Model Management

Muse studio

Svadobný salón Wedding Avenue

Svadobný salón LuLu AnnA

Svadobný salón Michaela

Zlatníctvo Chameleón Pezinok

Gabriela Jarkovská

The Stories From Elis


 

Súvisiace príspevky
Najnovšie príspevky
Vyhľadávanie
Sledujte nás
  • Facebook Classic
  • Pinterest App Icon
bottom of page